geniş-omuzlu-kadınlar-nasıl-giyinmeli-12Herkesin vücut ölçüsü farklıdır. Bazı kişilerde vücut bölgelerinin ölçüleri fazla büyük yada küçük olabilir.Doğru giyim yöntemiyle kendinize yakışanı bularak bu söylediğimiz kısımları kamufle  edebiliriz.Geçmiş günlerde yazdığımız makale de , bu sorunlardan biri olan kilo problemine değinmiştik, işte makalemize buradan bakabilirsiniz.Gerçi omuzu geniş olan bayanların kendisini üzmesine yada bu olayı takıntı yapmasına gerek yok, çünkü bu normal bir durum. Yani çok göze batan bir sorun değil. Ama biz gördük ki bazı forumlarda bu konu ile ilgili sorular sorulmuş, bizde biraz yardımcı olalım dedik.

Şunu sakın aklınızdan çıkarmayın kendinize yakışanı giyin. Biz sadece araştırmalar sonucu rehber olarak öneride bullunucağız.

Öncelikle formülümüz çok basit vücudumuzun hoşlanmadığımız bir bölgesini göstermek istemiyorsak dikkati başka yere çekmeliyiz.)Örneğin kiloluysak dikkati vücudumuzun üst bölgesine doğru çekmeliyiz, mesela elbisenin omuz hariç başka bir bölgesinde pırıltılı taşlarla süslenmiş bir elbise olabilir,yada bir dekolte de size bu konuda yardımcı olabilir. Örneğin dekolteyi süsleyen güzel takılarla da kamufle edebiliriz. İşte omuzu geniş olan bayanlar içinde aynı formül geçerlidir. Kamufle yapmak ve dikkati başka yere çekmek.

geniş-omuzlu-kadınlar-nasıl-giyinmeli-1.jpg

Angelina JOLİE ‘ de bunu görebiliriz. Omuzları geniş olmasına rağmen saçlarıyla çok güzel kapatmış omuz kısmını.Dikkati de gayet şık olan gece elbisesinin yırtmacına çekmiş.  Gördüğünüz gibi muhteşem gözüküyor.

geniş-omuzlu-kadınlar-nasıl-giyinmeli-2

 Yukarıda ise değişik olarak kamufle yapılmış.Ceketinin geniş yakası ve inci kolyesi dikkat çekiyor.

geniş-omuzlu-kadınlar-nasıl-giyinmeli-4.jpg

Resimde ki gibi desenlerle süslenmiş bir straplez elbisede dikkat yönünden çok hoş bir tercih olacaktır.

Peki, ama hep özel elbiseler mi giymek zorundayız bu sorun için?

Tabiki hayır. Bir v yaka tişörtle de bu sorunu halledebiliriz.

geniş-omuzlu-kadınlar-nasıl-giyinmeli-3

Biliyorsunuz gelinlik seçimi bayanlar için çok önemlidir. Mesela omuz aralığı geniş olan bayanlar , aşağıdaki gelinlik modelini tercih edebilir. Tabi burada çok az dekoltede gözümüze çarpsa da saç stili öbür omzu komple kapatmış. Burada bir fikir daha kendiliğinden öne çıkıyor saç stilinizle de bu sorunu halledebilirsiniz. Yani biraz elbise biraz saç modeliyle de bu sorun çözülebilir .)

geniş-omuzlu-kadınlar-nasıl-giyinmeli-1.jpg

geniş-omuzlu-bayanlar-nasıl-giyinmeli-9.jpg

geniş-omuzlu-bayanlar-nasıl-giyinmeli-10.jpg

Dikkat etmeniz noktalar:

Boğaz kısmını kapatacak şeyleri pek tercih etmeyin,omuz kısmında koyu renkgi tercih etmeye çalışın  alt taraflar açık renk olabilir eyer omuz kısmında açık renk tercih ederseniz o bölgeyi kapatan elbiseleri tercih edin .

Başka bir yararlı bilgide görüşmek üzere sağlıkla kalın. 😀