Daha ökaş-dökülmesi-9nce de amacımızı belirttiğimiz gibi sitemizde sadece elbiseler ve moda ile ilgili değil , yararlı bulduğumuz  bilgiler de sunacağız. En son makalemizde Geniş Omuzlu Bayanlar Nasıl Giyinmeli ?”  bu konu hakkında bilgiler sunmaya çalışmıştık. Şimdi ise konumuz kaş dökülmesi.

Bir kadının yüzünün güzel görünmesini sağlayan temel etkenlerden biride kaştır. Biz bugün kaş dökülmesi hakkında bilgil vermeye çalışacağız.

Kaşınızı bir kıldan itibaren görmeyin. Kaş bir canlı gibidir. Birçok arkadaşınız ya da çevrenizden duymuşsunuzdur kaş küsme olayını.)Evet bazı bayanlara bu tuhaf geliyor olabilir , ama böyle bir durum gerçektende var. Tabi kaş dökülmesinin birçok nedeni olabiliyor. Fakat kaşınızı gürleştirmek için bazı yöntemler var. Zaten bu konu hemen hemen çoğu bayanların sorunu haline gelmiş olmakla beraber çözümü de , bir kaç yöntem uygulayarak mümkün. Şimdi maddeler halinde bunları yazalım:

kaş-dökülmesi-1

  • Kaş dökülmesi için sarımsak sürebilirsiniz. Bir diş sarımsağı ortadan ikiye kesin  ve çok az bir damla kadar su damlatarak kaşınıza sürün, yarım saat ya da 40 dakika bekleyin sonra bol sabunlu suyla yıkayın gözlerinize zarar vermemeye dikkat ediniz . Bu gerçekten etkili bir yöntem.  Her gün yapın, kaşın dökülmesini sarımsak yardımıyla engelleyebilirsiniz.
  • Ve başka bir yol ise yağ sürmek. Yağların hep sürülen bölgeyi beslediğinden söz edilir. Badem yağı sürebilirsiniz. Pamuğa iki ya da üç damla damlatarak veya kaş fırçası gibi bir fırçayla dökülen bölgeye uygulayabilirsiniz . Yağ hem kaşınızın dökülmesini engeller hem de kıl köklerini de besler.
  • Eyer kaşlarınızı yanlış aldıysanız ve seyreldiyse, uzun bir süre fazla almamaya dikkat edin yani yüzeysel olarak düzeltin. Bırakın biraz kalınlaşsınlar böylece kökleri güçlenebilir.
  • Son olarak kaş kontör. Yani diğer ismiyle kalıcı makyaj . İğne ve özel hazırlanmış uçlarla kaşın seyrek olduğu yerlere zararlı madde içermeyen bir kalıcı boya uygulanır.

Kaş Dökülmesinin Nedenleri:

  • Sakın kaşınızla fazla oynamayın. Kaşınızın yapısının tersine taramayın.
  • Kaşınıza kozmetik ürün kullanırken dikkat edin. Her ürünü kaşınıza uygulamayın. Aksi taktirde kaşınızın yabancı maddeler dökülmesine neden olabilir.
  • Olabildiğince kaşınıza kozmetik ürünleri çok az uygulayın.