sivilce-nasıl-kurutabilirizErgenlik döneminde başlayan sivilce sorunu birçok kişinin ilerleyen dönemlerde de peşini bırakmıyor. Biz size bugün sivilceyi nasıl kurutabilirsiniz ? daha fazla çıkmasını enleyebilirsiniz bu konuların üzerinde bilgi vermeye çalışacağız. Tabi sivilce sorunu için eyer çok fazla ilerleyen ciddi ciltsel bir sorun ise öncelikle bir uzmandan yardım almanızı öneririz. Fakat çoğu kişide orta seviyede olan bu sorununa tabi ki çözümlerin olduğu gibi yapmamız gereken görevlerde var. Yani sivilceleri daha çoğaltacak yada vücudumuzun başka bölgelerinde de çıkaracak olan nedenlerden kaçınmalıyız.

Kısaca sivilcenin vücudumuzda bulunduğu bölgeye temiz tutmaya, tükettiğimiz gıdalara ve bunun gibi bir çok etkene dikkat etmemiz gerekiyor. Şimdi konumuza dönecek olursak sivilce kurutma yolları neler ne yapmamız gerek tavsiyelerde bulunacağız:

Peki, Ne Yaparsak Sivilceyi Engelleriz Ve Kurutabiliriz?

  • Tabi ki öncelikle temizlik. Yüzünüzde çıkan bir sivilceyi engellemek için yüzünüzü temiz tutmaya özen gösterin. Her akşam yatmadan önce sabunlu suyla yıkayınız. Kükürtlü sabun önerilir, bazı jelleri kullanabilirsiniz ama mutlaka yüzünüzü her gün bu söylediğimiz maddelerle yıkayınız. Yalnız jelleri cildinize göre seçiniz. Aksi taktirde cildinizde problemler çıkarabilir.
  • Çok fazla acılı yiyeceklerden uzak durun. Çok fazla acı sivilce çıkartmaz fakat yüzünüzdeki kan akışını hızlandırdığı için doğal olarak sivilcenizde kızarıklıkta belirginleşir.
  • Yağlı yiyeceklerden uzak durun. Cips, kola, çikolata, kuruyemiş ve baharatlı gıdalardan uzak durun. Zaten sivilcenin oluşma sebebi olan yağ bu gıdalarda oldukça fazladır.
  • Sivilcelerinizle sakın oynamayın yada sıkmayın.
  • Makyajınızı yatmadan önce mutlaka sabunlu suyla temizleyin.
  • Bol bol su içmeye özen gösterin, çünkü su vücuttaki yağ oranını azaltır.
  • Çok gerekmediği sürece cilt bakımı yaptırmayın.

Bu kurallara uyduğunuz sürece zaten sivilceleriniz kuruyacaktır yani silikleşecektir.

Tabi sivilceleri kurutma işlemini hızlandırma için şu yolarlıda izleyebilirsiniz:

Daha öncede demiştik mutlaka markalı kanıtlanmış jel ürünlerini kullanınız. Sivilcelerinizi kurutur.

  • Halk arasında söylenen limon suyunun da sivilceleri kuruttuğu söyleniyor.
  • Maden suyuyla da yıkayabilirsiniz.
  • Sivilce kurutmak için çeşitli bitkisel maskeler yapın.

 

Sivilce tedavisi uzun zaman alan bir hastalıktır. Bu maddelere dikkat ediniz. Biz sivilcelerin nasıl kurutulabileceğinden bahsettik.Tamamen yok olması için uzmanlardan sivilçe için ilaç veya onların doğrultusunda tedavi görebilirsiniz.